Projekt nr 5 – Studnia w Gitega

Studnia w Gitega: Budowa studni i zbiorników wodnych dla Centrum Duchowości w Gitega – odpwoeidzialny o. Amadeusz Przeor klasztoru

Wasze ofiary przekazywane przy okazji zamawiania Mszy św. są dla nas bardzo pomocne. Dzięki tym ofiarom moglibyśmy zacząć prace, które pozwoliły nam adaptować kilka pomieszczeń domu rekolekcyjnego dla Postulantów! W tym roku otrzymaliśmy od Boga siedem nowych powołań. Kandydaci pochodzą z obu krajów, obejmujących teren naszego Wikariatu: Burundi i Rwanda. Jest to pierwsze i nowe doświadczenie w naszym domu, który dotąd spełniał wyłącznie funkcję domu rekolekcyjnego. Dotychczas Postulat odbywał się w Butare (Rwanda) pod jednym dachem razem z Nowicjatem. Bogu chwała, że od tego roku Postulat jest zorganizowany w bardziej sprzyjających warunkach naszego Centrum Duchowości w Gitega.

Wielkim i kosztownym wyzwaniem jest dla nas studnia i zbiorniki wodne. Chcemy wykopać studnię, która dostarczałaby nam wody pitnej, niezależnie od miejskich wodociągów. Woda jest niezbędna do życia. Bez wody wszystko usycha. Pragniemy, aby nasza Wspólnota była także kwitnąca.

Z dnia na dzień, liczba rekolektantów wzrasta. To nam mówi, żebyśmy jak najszybciej opuścili pomieszczenia domu rekolekcyjnego i rozpoczęli budowę domu dla Wspólnoty i Postulatu. Projekt jest już przygotowany, dzięki polskiemu inżynierowi Zbigniewowi Brachowi z Krakowa.

Serdeczne Bóg zapłać!

o.Amadeusz Nzeyimana OCD

Wsparcie na ten projekt można przekazać na Biuro Misyjne z dopiskiem: Gitega – studnia i klasztor