Nadal potrzebna pomoc w Ukrainie

W dniu 23 listopada koordynatorka zelatorów misyjnych wspólnot Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych spotkała się z o. Pawłem Ferko OCD. Spotkanie odbyło się w klasztorze sióstr Karmelitanek Bosych w Tarnowie, gdzie przejazdem zatrzymał się ojciec. Ojciec Paweł zgodził się na przeprowadzenie z nim rozmowy o swoim powołaniu, sprawie sytuacji na Ukrainie i w Berdyczowie, gdzie aktualnie posługuje wraz innymi ojcami. Niedawno do wspólnoty w Berdyczowie dołączył o. Paweł Bęben OCD, wcześniejszy sekretarz ds. misji karmelitańskiej. Tą rozmowę będzie można posłuchać już niedługo, natomiast to co najważniejsze, o co prosił też o. Paweł Ferko, nadal potrzebna jest pomoc w Ukrainie.

Przekonałam się podczas rozmowy z o. Pawłem jak ogromną rolę pełnią nasi ojcowie w Berdyczowie oraz jak służą ofiarnie tam na miejscu. Zaangażowani są w duszpasterstwo i pomaganie we wszelkie możliwe sposoby. Ta cicha służba wcześniej, jak i w czasie wojny w Ukrainie owocuje. Klasztor w Berdyczowie aktualnie stał sią miejscem, gdzie przychodzą żołnierze, i osoby z okolicy. Ludzie pociągani przez Matkę Bożą Szkaplerzną w Berdyczowie pragną nawrócenia i są w potrzebie.

Zbliża się zima i w czasie wojny często wyłączany jest prąd. Wówczas brakuje światła, ogrzewania…

Nadal można pomagać przekazując dary w postaci przedmiotów do wszystkich klasztorów ojców Karmelitów i Karmelitanek Bosych. Można wspierać modlitwą oraz przekazując pieniądze na wyznaczone do tego konto. Poniżej przypomnienie. Dane naszego konta dla wpłat na fundusz (w różnych walutach):

Dla wpłat w PLN:

Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.

Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE

IBAN: PL46150016341216300373770000

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Dla wpłat w USD:

Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.

Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE

IBAN: PL27150016341216300453690000

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Dla wpłat w EUR:

Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.

Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE

IBAN: PL29150016341216300452680000

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Za wszelką dotychczasową pomoc serdeczne Bóg zapłać.

Modlitwa do Matki Bożej Berdyczowskiej z XVIIl w.

O najukochańsza i najosobliwsza, Pani nasza, Opiekunko nasza, jedyna nadziejo nasza, wielkimi łaskami i cudami w tym świętym obrazie słynąca, Najświętsza Panno Maryjo, Matko Syna Bożego, Oblubienico Ducha Świętego. Do Ciebie przychodzimy wołamy, jęczymy i wzdychamy, wejrzyj na nas okiem Twej litości i ratuj nas w potrzebach naszych; pociecho nasza! – broń nas od najazdów widomych i niewidomych nieprzyjaciół naszych, uproś nam u Syna swego odpuszczenie wszystkich naszych grzechów; uproś nam prawdziwą miłość Boga, broń nas od grzechu śmiertelnego i od każdej obrazy Boskiego Majestatu – zachowaj nas od nagłej i niespodziewanej śmierci. Bądź obecna przy nas, Ukochana Matko, jedyna nadziejo a najpewniejsza Obrono – w całym naszym życiu, a szczególnie w ostatniej chwili życia. Oddal od nas wszelkie zwątpienie w miłosierdzie Twego Syna i Boga naszego. Wyjednaj serdeczny żal i prawdziwą skruchę za grzechy, a potem uproś łaskę oglądania Najświętszego Oblicza Bożego, abyśmy razem z Bogiem i Ciebie wielbili. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.