Program Biblia dla Afryki

W ramach obchodów 50-lecia parafii Musongati

Kolejni wierni otrzymują Biblię. Poprzednio (pod koniec grudnia) mogliście zobaczyć akcję Biblia dla Afryki w naszej parafii Gahunga w Rwandzie. Dzisiaj możecie zobaczyć kolejne odsłony programu, tym razem w parafii Musongati w Burundi. A to wszystko w ramach obchodów jubileuszowych.

Czytaj dalej…

Czerwiec na misjach – dzień dziecka, zakończenie roku szkolnego i przygotowania do nowego

W 55 szkołach uczy się ponad 1000 pigmejskich dzieci, które są w naszym programie – edukacja pigmejskich dzieci. Nasza animatorka Bellancilla, odwiedza regularnie szkoły, by dopingować dzieci w trudzie. Nasz program to szczególnie troska o to, by dzieci nie uciekły ze szkoły przed końcem edukacji. Uciekają z różnych powodów – głodu, zmuszania przez rodziców do pracy, lęku przed porażką, itd.

Czytaj dalej…

Karmelita z Rwandy: odkryjmy świadków miłości heroicznej, którzy byli światłem w mrokach ludobójstwa

Żródło: www.vaticannews.va

Mija 30 lat od ludobójstwa w Rwandzie, gdzie zabito milion Tutsi. Przez cały kwiecień w całym kraju trwają uroczystości upamiętniające tę tragedię. Włącza się w nie Kościół, który od początku odgrywa wielką rolę w procesie leczenia ran i budowania pojednania. Trwa też zbieranie świadectw o ludziach, którzy w tym mrocznym czasie dali świadectwo heroicznej miłości, która przekraczała etniczne podziały. Dokumentuje je polski karmelita, ojciec Maciej Jaworski, z którym rozmawia Beata Zajączkowska.

Czytaj dalej…

Wkrótce kiermasz misyjny w Czernej…

Drodzy Przyjaciele misji!

Tegoroczny kiermasz misyjny pod hasłem BIBLIA DLA AFRYKI odbędzie się jak zawsze w Czernej, w dniach 14-21 lipca 2024 r. z okazji Ogólnopolskiego Spotkania Rodziny Szkaplerznej (20 LIPCA).

Jak dotąd projekty dla Afryki miały na celu pomoc charytatywną, socjalną, budowanie kaplic, kościołów, domów zakonnych czy innych budowli. Po raz pierwszy w historii rozpoczęliśmy projekt czysto ewangelizacyjny i formacyjny: zakup jak największej liczby BIBLII w języku kinyarwanda i kirundi, dla naszych parafii w Burundi i Rwandzie (koszt jednego egzemplarza to ok. 45 zł).

Czytaj dalej…

Spójrzcie! Oto owoce waszego i naszego trudu wśród Pigmejów!

Trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha (J 3, 5-8).

Duch wieje tam, gdzie chce… a szum jego usłyszeliśmy.

W jednej wiosce pigmejskiej, którą budowaliśmy przed dwoma laty, zdarzyło się coś co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Pamiętam pierwszą wizytę.

Do kilkudziesięciu chatek z liści przyszedł z nami proboszcz parafii Muramvya. To olbrzmia parafia z około 60 tysiącami wiernych. Parafia królewska, bo w sąsiedztwie znajdują się resztki dworu królewskiego. Proboszcz przyszedł z nami w sandałkach, zwróciło to moją uwagę. Chodził z nami po błocie, ślizgając się po górzystych ścieżkach. Część z Pigmejów z tej wioski była już ochrzczona. Bo to region najbardziej katolicki w kraju. Niektórzy nawet proboszcza rozpoznali, czyli byli kiedyś w kościele. Proboszcz, pokazując nam teren, gdzie prosił nas o interwencję, sam zapoznawał się z zakątkami parafii, których jeszcze nie znał.

Czytaj dalej…

Idźcie i głoście !!!

(Kol 3, 1-4)
„Bracia:
Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi.
Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze Życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.”

Czytaj dalej…

Wsparcie projektu „Biblia dla Afryki”

„Gdy bierzemy do ręki świętą Księgę, aby ją czytać, otwiera się niebo nad nami i Bóg patrzy na nas z miłością, z nadzieją, z wiarą. Gdy czytamy Słowo Boga – On mówi do nas. Jeśli Go słuchamy – przemówimy do niego z głębi serca. (…) Czytanie, słuchanie i zachowanie Bożego Słowa to nie tylko dobra rada, zachęta, ale nakaz Boga! .. A nie można wierzyć, jeśli się nie zna Jego Słowa, gdyż „wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa” (Rz 10, 17)”…

Czytaj dalej…

Zapraszam Was na weekendowe rekolekcje majowe…

Gorzędziej a w nim kościół na wzgórzu, nad brzegiem Wisły, to miejsce, związane z postacią św. Wojciecha. Tu zatrzymał się święty w swej podróży misyjnej do Prus w roku 997. 30 kwietnia 1995 r. kościół parafialny w Gorzędzieju został podniesiony do rangi sanktuarium św. Wojciecha a rok później, wraz z wybudowanym obok domem rekolekcyjnym został powierzony karmelitom bosym prowincji warszawskiej.

Do tego właśnie domu rekolekcyjnego, pragnę Was zaprosić na majowe rekolekcje. Oczywiście wszystkich którzy mogą i pragną, bo droga z południa na północ Polski może być długa i droga.

Czytaj dalej…