Nadal potrzebna pomoc w Ukrainie

W dniu 23 listopada koordynatorka zelatorów misyjnych wspólnot Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych spotkała się z o. Pawłem Ferko OCD. Spotkanie odbyło się w klasztorze sióstr Karmelitanek Bosych w Tarnowie, gdzie przejazdem zatrzymał się ojciec. Ojciec Paweł zgodził się na przeprowadzenie z nim rozmowy o swoim powołaniu, sprawie sytuacji na Ukrainie i w Berdyczowie, gdzie aktualnie posługuje wraz innymi ojcami. Niedawno do wspólnoty w Berdyczowie dołączył o. Paweł Bęben OCD, wcześniejszy sekretarz ds. misji karmelitańskiej. Tą rozmowę będzie można posłuchać już niedługo, natomiast to co najważniejsze, o co prosił też o. Paweł Ferko, nadal potrzebna jest pomoc w Ukrainie.

Przekonałam się podczas rozmowy z o. Pawłem jak ogromną rolę pełnią nasi ojcowie w Berdyczowie oraz jak służą ofiarnie tam na miejscu. Zaangażowani są w duszpasterstwo i pomaganie we wszelkie możliwe sposoby. Ta cicha służba wcześniej, jak i w czasie wojny w Ukrainie owocuje. Klasztor w Berdyczowie aktualnie stał sią miejscem, gdzie przychodzą żołnierze, i osoby z okolicy. Ludzie pociągani przez Matkę Bożą Szkaplerzną w Berdyczowie pragną nawrócenia i są w potrzebie.

Zbliża się zima i w czasie wojny często wyłączany jest prąd. Wówczas brakuje światła, ogrzewania…

Nadal można pomagać przekazując dary w postaci przedmiotów do wszystkich klasztorów ojców Karmelitów i Karmelitanek Bosych. Można wspierać modlitwą oraz przekazując pieniądze na wyznaczone do tego konto. Poniżej przypomnienie. Dane naszego konta dla wpłat na fundusz (w różnych walutach):

Dla wpłat w PLN:

Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.

Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE

IBAN: PL46150016341216300373770000

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Dla wpłat w USD:

Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.

Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE

IBAN: PL27150016341216300453690000

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Dla wpłat w EUR:

Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.

Posiadacz: KLASZTOR KARMELITÓW BOSYCH W BERDYCZOWIE

IBAN: PL29150016341216300452680000

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Z dopiskiem „Dla dotkniętych wojną na Ukrainie”.

Za wszelką dotychczasową pomoc serdeczne Bóg zapłać.

Modlitwa do Matki Bożej Berdyczowskiej z XVIIl w.

O najukochańsza i najosobliwsza, Pani nasza, Opiekunko nasza, jedyna nadziejo nasza, wielkimi łaskami i cudami w tym świętym obrazie słynąca, Najświętsza Panno Maryjo, Matko Syna Bożego, Oblubienico Ducha Świętego. Do Ciebie przychodzimy wołamy, jęczymy i wzdychamy, wejrzyj na nas okiem Twej litości i ratuj nas w potrzebach naszych; pociecho nasza! – broń nas od najazdów widomych i niewidomych nieprzyjaciół naszych, uproś nam u Syna swego odpuszczenie wszystkich naszych grzechów; uproś nam prawdziwą miłość Boga, broń nas od grzechu śmiertelnego i od każdej obrazy Boskiego Majestatu – zachowaj nas od nagłej i niespodziewanej śmierci. Bądź obecna przy nas, Ukochana Matko, jedyna nadziejo a najpewniejsza Obrono – w całym naszym życiu, a szczególnie w ostatniej chwili życia. Oddal od nas wszelkie zwątpienie w miłosierdzie Twego Syna i Boga naszego. Wyjednaj serdeczny żal i prawdziwą skruchę za grzechy, a potem uproś łaskę oglądania Najświętszego Oblicza Bożego, abyśmy razem z Bogiem i Ciebie wielbili. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Wspomnienie o św. o. Rafale Kalinowskim OCD

W dniu 20 listopada w Karmelu czcimy św. o. Rafała Kalinowskiego, który łączy w sobie trzy gałęzie naszego Zakonu. Był ojcem Karmelitą Bosym, odnowicielem polskiego Karmelu, ofiarnie posługiwał siostrom Karmelitankom i odnowił Świecki Zakon Karmelitów Bosych. Tak kochał Pana Boga, Matkę Bożą i bliźnich, że pragnął dzielić się dobrem jakim jest Szkaplerz. Można określić to jako misję, gdyż rozsyłał po całym świecie szkaplerze w listach, głównie do Rosji, na Syberię, na Węgry i do Rumunii. Zachęcał też swoich penitentów w konfesjonale do poznawania świętych. W imię tej jego myśli przypomnijmy sobie jaki był św. O. Rafał Kalinowski.

Niedziela Misyjna 22 października 2023 r. w Sosnowcu

W Niedzielę Misyjną 22 października 2023 r. w Sosnowcu, w kaplicy sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus przy ul. M. T. Kierocińskiej 25 odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie Misyjne dla ofiarodawców. W programie była Eucharystia o godz. 14.00, którą celebrował i homilię wygłosił o. Jan Krawczyk OCD Prowincjalny Sekretarz ds. Misji. Następnie o godz. 15.00 spotkanie przy kawie, a o godz. 15.30 konferencja misyjna wygłoszona również przez o. Jana Krawczyka OCD. O godz. 16.15 w programie był film „Misje w sercu Afryki” i koło godz. 17.00 możliwość dzielenia. Dzięki uprzejmości sióstr możemy odsłuchać homilię z Mszy św. o. Jana Krawczyka OCD. Zapraszamy. Oto link:

Orędzie OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA na 97. Światowy Dzień Misyjny 22 października 2023 r.

22 października 2023 r., pod hasłem „Misje sercem Kościoła” obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany również Niedzielą Misyjną. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych. Módlmy się w intencji misji i misjonarzy jak też o nowe powołania misyjne i kapłańskie, by nie zabrakło posługi sakramentalnej.

Papieskie orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2023 (przepiękne orędzie – ważne dla wszystkich zelatorów misyjnych)  można pobrać ze strony https://missio.org.pl/wp-content/uploads/2023/03/Oredzie-SDM-2023_pl_jp-1.pdf

św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Triduum przed uroczystością św. Teresy od Dz. Jezus

„Poznajmy ducha św. Teresy przez pryzmat jej poezji”
prowadzi o. Jan Ewangelista Krawczyk, Sekretarz Misji Karmelitańskich

 • 28. IX. – Moja pieśń dnia dzisiejszego…
 • 29. IX. – Trzy tajemnice zniżania się Boga…
 • 30. IX. – Rzucać kwiaty miłości i cierpienia…

codziennie w programie:

 • godz. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi,
 • godz. 18.00 Msza święta z konferencją, nabożeństwo i modlitwy do św. Teresy


1. X. – Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Homilie głosi o. Paweł Porwit, misjonarz z Burundi

 • godz. 7.00 – kiermasz misyjnych pamiątek i publikacji o św. Teresie od Dz.Jezus, możliwość zakupienia róż św. Teresy do poświęcenia
 • godz. 17.00 – Różaniec w intencji Misji
 • godz. 17.30 – Świadectwo misjonarza z Burundi o. Pawła Porwita
 • 18.00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Roberta Chrząszcza
  Po Mszy Świętej zapraszamy na skromny poczęstunek do Sali św. Anny. 

Kraków Rakowicka 18, kościół Karmelitów Bosych

 
Przybywajcie duchem i ciałem jeśli tylko możliwe….
O. Jan Ewangelista Krawczyk ocd