Msze święte dla misjonarzy

Możesz pomóc misjonarzom poprzez zamówienie intencji Mszy świętych okolicznościowych i gregoriańskich.

Msze św. według podanych przez Ciebie intencji oraz Msze św. okolicznościowe z okazji imienin, urodzin, jubileuszu (zwłaszcza misjonarza objętego patronatem misyjnym) – będą odprawione przez misjonarzy w Burundi i Rwandzie. Prosimy o czytelne (najlepiej drukowanymi literami) napisanie w jakiej intencji ma być odprawiona Msza św. oraz wszelkie dane potrzebne do korespondencji: imię i nazwisko, ul. i nr mieszkania, miejscowość, kod pocztowy oraz nr. telefonu lub e-mail. Osoby zmarłe prosimy zaznaczyć + śp. Prosimy dostosować wielkość ofiary do zwyczaju przyjętego w parafii zamieszkania oraz do swoich możliwości. Wyślemy pisemne potwierdzenie przyjęcia ofiary i wysłania podanych intencji do misjonarzy w Afryce.

Oczywiście ze względu na warunki misyjne i specyfikę pracy duszpasterskiej w Afryce nie zawsze mogą to być Msze św. z podaniem terminu ich odprawienia tzw. terminowe. Misjonarze są Tobie bardzo wdzięczni za pomoc i zaufanie lecz tylko w rzadkich przypadkach możemy podać dzień, godzinę i miejsce odprawienia Mszy św. z wyprzedzeniem. Prośmy w tej sprawie zawsze o bezpośredni kontakt z Biurem Misyjnym.

MISYJNE MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE. Od początku VI w. istnieje w Kościele katolickim zwyczaj odprawiania Mszy św. gregoriańskich, których nazwa bierze początek od papieża Grzegorza Wielkiego. Msze św. gregoriańskie można ofiarować tylko za zmarłych, przez kolejnych 30 dni bez przerwy. Bardzo często jest to jedyne źródło utrzymania misjonarza oraz misyjnej parafii. Zainteresowanych zamawianiem Mszy św. gregoriańskich prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem misyjnym, które skontaktuje się z misjonarzem w Afryce mogącym przyjąć Mszę św. gregoriańską, poda miejsce i termin jej odprawienia oraz przekaże bezpośrednio danemu misjonarzowi złożoną ofiarę.
Pobierz:
Formularz (PDF)
Formularz (DOC – do edycji)
Druk przelewu na konto PLN