Pierwsze śluby nowicjuszy z Butare

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pięciu nowicjuszy z Wikariatu Misyjnego, złożyło pierwszą profesję zakonną w Butare. Po roku formacji wstępnej, który odbył się w Gitega w Burundi, bracia przeżyli roczny nowicjat w Butare w Rwandzie. Mimo pandemii – która zakłóciła normalny cykl formacyjny, szczególnie zajęcia na Instytucie Internowicjatu, gdzie młodzi z różnych zgromadzeń odbywają wspólną formację, doszli jednak do pierwszej profesji. Czeka ich teraz wymagający etap studiów filozoficznych.
Uroczystość pierwszej profesji odbyła się w domu nowicjatu w Butare, gdzie bracia złożyli śluby na ręce o. Galikana Nduwimana, II radnego Wikariatu Misyjnego. O. Galican od 5 miesięcy przebywa w Butare, z powodu zamkniętych granic między Burundi i Rwandą, nie może wrócić do swej macierzystej wspólnoty w Bujumbura w Burundi.


A oto imiona neoprofesów:
br. Emmanul Hakorimana od Opatrzności Bożej
br. Mannasse Nzohabonayo od Najświętszego Sakramentu
br. Calixte Sabiyumva od Matki Bożej Miłosierdzia
br. Fabrice Gisubizo od Maryi, Matki Kościoła
br. Ildefons Aburora od Maryi, Ozdoby Karmelu.

Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się za naszych braci na formacji i wspierają nas na różne sposoby w tym dziele formacyjnym młodego Karmelu w Burundi i Rwandzie.
o. Maciej Jaworski, ocd

List Braci nowicjuszy

Drodzy Dobrodzieje i Dobrodziejki, niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
My, bracia, nowi profesi, Karmelici Bosi z Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel pragniemy wyrazić naszą radość i podziękować z całego serca za wsparcie moralne, duchowe i materialne jakie od Was otrzymywaliśmy.
Rozpoczęliśmy naszą formację z gorącym pragnieniem podążania za Chrystusem. Wspieramy Was także naszymi modlitwami. Dzięki Jezusowi Chrystusowi otrzymaliśmy w darze wsparcie z Waszej strony. Jesteśmy Wam szalenie wdzięczni za pomoc materialną. Także dzięki niej mogliśmy ukończyć ten etap formacji i wkrótce rozpoczniemy studia filozoficzne, pomimo trudności jaką stwarza ogłoszona pandemia covid-19.
Zachęcamy Was byście błogosławili Boga za wszystko co Wam daje, czuwając nad losem tych których On Wam powierzył byście ich wspierali. Niech Bóg Wam błogosławi, niech napełni Was swoją łaską i będzie dla Was zawsze pociągającym Wzorem do naśladowania przez całe życie.
Bracia nowicjusze z Butare, 17 sierpnia 2020r.