Podziękowanie od o. Pawła z Gahungi

Nie szata zdobi człowieka

Nie szata zdobi człowieka. Podkreśla ona jedynie jego godność lub też wskazuje na nędzę materialną, w której osoba żyje. Ubranie chroni nas przed chłodem i przed wstydem, bo sami z siebie jesteśmy tylko nadzy. W opowiadaniu o grzechu pierworodnym, po upadku człowieka, Bóg chroni nagość mężczyzny i kobiety sporządzając dla nich ubrania ze skóry, które zastąpiły prowizoryczne przepaski. W tym znaku Bóg wyrusza razem z Adamem i Ewą na wygnanie, biorąc na siebie konsekwencje ich grzechu. Jednym z najpiękniejszych gestów miłosierdzia jest odzianie osoby, która tego potrzebuje. W Gahunga na co dzień spotykamy dzieci, dorosłych i starców, którzy nie mają obuwia, a to, co noszą na sobie jest bardzo zniszczone i zaledwie przypomina sweter, koszulkę lub spodnie. W imieniu naszych parafian chcemy podziękować tym, którzy podzielili się swym dobrem materialnym w postaci ubrań, jakie dotarły do nas za pośrednictwem Biura Misyjnego. Dzięki Wam – Kochani, mogliśmy powtórzyć gest Boga, który przyodziewa człowieka w godność i chroni. W tym przypadku szata ozdobiła człowieka. Biała koszula na niedzielną Eucharystię, nowe spodnie, elegancka sukienka, obuwie. Prawdziwa rewia mody. To wywołało radość i wdzięczność wobec Boga i Was. Wraz z naszymi parafianami otaczamy Was modlitwą i błogosławimy.

Paweł Porwit OCD