PODZIĘKOWANIE ZA ODZIEŻ DLA PARAFII GAHUNGA W RWANDA

PODZIĘKOWANIE ZA ODZIEŻ DLA PARAFII GAHUNGA W RWANDA 

Kochani nasi Przyjaciele misji!

Na naszą prośbę skierowaną do Was w październiku 2016r o zbiórkę odzieży dla dzieci i młodzieży z naszej parafii Gahunga, odpowiedziało bardzo hojnie wiele rodzin a nawet wspólnot parafialnych. Ilość otrzymanych od Was rzeczy przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo dużo zostało przez Was specjalnie zakupionych byśmy mogli posłać do Afryki dzieciom, młodzieży i starszym rzeczy nowe… W szczególny sposób pragniemy podziękować za zorganizowanie zbiórki odzieży w parafii Ojców Karmelitów Bosych w Kluszkowcach o. Andrzejowi Gutowi i br. Ryszardowi Żakowi, w parafii Królowej Polski w Jarosławiu ks. Krzysztofowi oraz P. Bożenie Wojdyło – animatorce Bractwa Szkaplerznego, P. Małgorzacie Szatan i wspólnocie OCDS oraz Odnowy w Duchu św. w Wadowicach, Państwu Liliannie i Mieczysławowi Dopart z Rzeszowa, Państwu Annie, Stanisławowi i Agnieszce Piekarewicz z Koszalina, Pani Agnieszce Gancarz-Stala z Częstochowy, Pani Aldonie Kulbat z Piotrkowa Tryb., Pani Jolancie Pałubskiej z Olendrów, Państwu Marii i Jerzemu Biega z Głogowa Małopolskiego, P. Donacie Rotko i Elżbiecie Królewicz z Tychów, Wspólnocie OCDS z Krakowa i Paniom które uczęszczają na Msze św. do kaplicy Sióstr Karmelitanek Dz. Jezus w Szczyglicach: Janinie Stępalskiej, Zofii Krawczyk, Małgorzacie Rabiasz, Helenie Wozowicz, Władysławie Gawlik oraz Annie Woźniak. Dzięki waszej hojności wysłaliśmy jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2016r., drogą morską,  20 paczek po 20 kg do naszej parafii Gahunga w Rwandzie, gdzie o. Paweł Porwit po Nowym Roku zajął się rozprowadzeniem odzieży. Już 9.01.2017r. przysłał relacje fotograficzne z pierwszej rozdanej partii przesyłek. Pozostałe 40 paczek po 20 kg zostało wysłane do Sierocińca na terenie misji Shirati w Tanzanii, przy granicy z Burundi. Pod koniec lutego świecki misjonarz Baba Marco (inż. Zbigniew Jura z Radziechowy) zajmie się rozprowadzaniem odzieży wśród swoich podopiecznych. Buduje bowiem w tej misjscowości nie tylko olbrzymie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z cegły, betonu i stali lecz także duchowy kościół z modlitwy, Słowa Bożego i miłosierdzia wobec sierot! Koszty wysyłki do parafii Gahunga wzięło na siebie Biuro Misyjne a koszty wysyłki do Sirati wziął na siebie P. Mieczysław Dopart z Rzeszowa. Bóg zapłać! Otrzymaliśmy od Was tak dużo odzieży, że nie byliśmy w stanie sfinansować całej wysyłki do Afryki, dlatego kilkanaście worków (po 50 kg) zawierających odzież zimową, jesienną, ciężką lub nie przystającą do afrykańskich warunków – podarowaliśmy w Waszym imieniu dla Domu Opieki Społecznej w Batowicach koło Krakowa, do Caritas diecezji krakowskiej oraz do Domu Samotnej Matki w Rzeszowie. Bóg zapłać za wszelkie dobro okazane naszym bardziej potrzebującym Braciom i Siostrom! Cieszymy się, że zechcieliście się podzielić tym co posiadacie! Nic nie zostało zmarnowane, nic nie zostało wyrzucone! Wszystko przekazaliśmy dla potrzebujących, z dobrego serca, z radością i bez prowizji!

Niech Dobry Bóg błogosławi każdemu z Was za najmniejsze wyświadczone dobro!

Bóg zapłać!

o. Jan, Biuro Misyjne i misjonarze