Szkoła Nr 3 w Piotrkowie Tryb dla szkoły w Gahunga

Dnia 7 listopada 2017 r. zakończyliśmy pierwsze działanie związane z naszą współpracą ze szkołami z zagranicą. Tak, ze szkołami! Okazało się bowiem, że oprócz współpracy ze szkołą prowadzoną przez Siostry Świętego Józefa w Centrum Świętego Józefa w Libreville w Gabonie, rozpoczęliśmy współpracę z nowo powstającą szkołą, prowadzoną przez Ojców Karmelitów Bosych w Gahunga, w Rwandzie. Dziś gościliśmy Ojców Karmelitów, którzy opowiadali nam o życiu w Afryce.  O. Jan Vianney Uwamungu – proboszcz parafii w Gahunga w Rwandzie jest odpowiedzialny za prowadzenie kilku szkół na terenie parafii. Było to dla nas pełne wrażeń, niecodzienne spotkanie. A co najważniejsze… mogliśmy pomóc!

Ojcom bardzo podobała się wizyta u nas… od zaangażowania młodzieży, poprzez ciekawość dzieci z najmłodszych klas, aż po obiad w naszej szkolnej stołówce, który bardzo im smakował. Dziękujemy wszystkim! Dziś w naszej szkole nie było ani jednego człowieka, który by się w tę akcję nie zaangażował. I jak to powiedziała jedna z naszych nauczycielek: „Bo to tak jest, że w pracy każdy z osobna pracuje, a w Rodzinie, jaką jest nasza szkoła, po prostu działa się wspólnie dla wspólnego dobra!”. A przed nami? Czeka nas teraz sporo radosnego, wspólnego działania! A co najważniejsze… znów mamy szansę pomóc!!! Dzielimy się z tymi, którzy nie mają praktycznie niczego. Pomoc ma polegać na tym, że dzieci wchodzą w akcje wolontariackie, które polegają na zbieraniu ubrań, artykułów szkolnych. Te rzeczy będą posegregowane, spakowane i wysłane przez Biuro Misyjne do Afryki. Poza tym rodzice w domu pieką ciasta, robią galaretki i sprzedają je, a cały dochód przeznaczamy na pomoc potrzebującym w Afryce i we Lwowie. Współpraca z Gahungą powoli ruszyła. Mamy nadzieję, że nie tylko u nas się ona rozwinie, lecz także zachęci do współpracy innych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim mgr Izabela Winiarska

„Bądźcie dobrzy, kochajcie Pana, módlcie się za tych, którzy Go nie znają. Bądźcie świadomi szczęścia, polegającego na tym, że wy Go znacie.” ( Św. Józefina Bakhita)