ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE W KIGALI

m_1896_1W sobotę 4 maja 2013 r. w stolicy Rwandy Kigali, arcybiskup Thaddée Ntihinyurwa udzielił święceń kapłańskich jednemu z czterech diakonów należących do Delegatury Burundi-Rwanda. W uroczystości celebrowanej w rodzinnej parafii Neoprezbitera wzięło udział ośmiu diakonów, czterdziestu kapłanów, a wśród nich zakonnicy z klasztorów Delegatury. W homilii Arcybiskup przypomniał znaczenie sakramentu kapłaństwa i wynikające stąd zadania. Zachęcił o. Jeana Clauda do zdecydowanego zaangażowania się w posługę kapłańską i wpatrywania się w Chrystusa Dobrego Pasterza.
O. Jean Claude Ndatimana wstąpił do Zakonu w 2005 r. Studia filozoficzne odbył w Bujumburze (Burundi), a teologiczne w Bouar (RCA). Jest siódmym kapłanem Afrykańczykiem należącym do Delegatury Burundi-Rwanda.
W najbliższym czasie święcenia kapłańskie przyjmą pozostali diakoni Delegatury: br. Jean Marie Vianney Uwamungu – 6 lipca w Kibuye (Rwanda), br. Jean Marie Vianney Sakubu – 20 lipca w Gakome (Burundi) i br. Amédée Jean Paul Nzeymana –27 lipca w Gitega (Burundi).