1971.11.11 Muyange – List O. Leonarda do O. Michała Machejka.

JM+JT

Pax Christi!

Muyange, 11.11.1971

Drogi Ojcze!

Ponieważ słyszałem, że Ks. Abp Makarakiza wraca do Burundi dopiero 7 XII, więc pragnę prosić Ojca o pewne rzeczy. O pieniądze można poprosić O. Aureliusza, bo odprawiamy Msze św. na jego intencje.

A więc:

1. Dzieła św. Rodziców1 po francusku,

2. Aparat fotograficzny Minolta (znany Ojcu),

3. 5 filmów kolorowych (diapositive) Din 15 – 20 36 obrazków,

4. 2 filmy kolorowe 36 obrazków,

5. 3 kasety filmów ruchomych, każda po 30 m.

Byłbym Ojcu bardzo wdzięczny, gdyby mógł nam to przywieźć Ks. Arcybiskup. Tutaj te rzeczy są drogie i trudno je kupić.

U nas nic specjalnie nowego. Br. Sylwester został przeniesiony do Rutovu, tam może będzie miał lepsze warunki do uczenia się francuskiego. Ojcowie już teraz obawiają się stażu pracy, który rozpoczniemy po 15 stycznia. Słaba znajomość francuskiego, no i oczywiście kirundi Ojców niepokoją mnie. Ale powierzam to Panu. Innych kłopotów też nie brak. (…) Mam nadzieję, że mimo wszystkich trudności Dzieło Boże będzie się rozwijało.

Przypuszczam, że moje ostatnie przesyłki do Ojca i O. Aureliusza doszły. Ciekawy jestem jego reakcji, no i oczywiście wyniku rozmowy Ks. Abp Makarakizy z Ks. Kardynałem.

O. Rafał nic mi jeszcze nie napisał, chociaż przesłałem mu sporo różnych wiadomości i z Paryża, i z Afryki. Załączam kilka znaczków. Czy mógłbym Ojcu posłać czek, jaki otrzymał O. Eliasz z Ameryki na 50 $. Tu podobno rząd zabiera 17 %. Czy musiałby być podpisany?

O. Aureliuszowi piszę osobno.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i polecam się modlitwom.

O. Leonard od Męki Pańskiej

1W Zakonie Karmelitańskim mianem Świętych Rodziców określani są Reformatorzy Zakonu: Św. Teresa od Jezusa i Św. Jan od Krzyża.

Pobierz pdf: 1971 11 11 Muyange – List O. Leonarda do O. Michała Machejka.