Drodzy Rodzice Adopcyjni, Drodzy Przyjaciele misji!
Nareszcie doczekaliśmy się święceń kapłańskich i diakonatu naszych pięciu braci karmelitów bosych w Rwandzie i Burundi!
Dnia 18 lipca 2026 r. w kościele Świętej Rodziny w Kigali (stolica Rwandy) podczas Mszy świętej o godz. 10.00 z rąk ks. kardynała Antoniego KAMBANDA biskupa Kigali, święcenia kapłańskie przyjmą: br. Blaise NGAYABOSHYA OCD oraz br. Eric TWAGIRAMUNGU OCD; święcenia diakonatu przyjmie br. Ildephonse ABURORA OCD.
Natomiast dnia 25 lipca 2026 r w kościele parafialnym w Mukobe, Gitega (Burundi) podczas Mszy świętej o godz. 9.30, z rąk ks. bp Bonawentury NAHIMANA, biskupa Gitegi, święcenia kapłańskie przyjmie br. Alain ARADUKUNDA OCD a święcenia diakonatu przyjmie br. Manasse NZOHABONAYO OCD.
Na swoich obrazkach pamiątkowych umieścili cytat z Mt 4, 19: „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”!
Drodzy rodzice adopcyjni, serdecznie dziękujemy Bogu i Wam za wieloletnie wspieranie modlitwą i ofiarą naszych afrykańskich braci! Dzięki Waszej pomocy mogli oni dojść do dnia tak WIELKIEJ RADOŚCI! Uczestniczymy razem z Wami w tym dziękczynieniu Bogu za dar życia zakonnego, kapłańskiego i misyjnego Waszych duchowych synów. Mamy nadzieję, że Jezus Chrystus napełni ich serca mocą Ducha Świętego i uczyni ich misjonarzami dla wszystkich narodów! Z serca Wam wszystkim błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
o. Jan Ewangelista Krawczyk ocd prow.sekret.misji