Wizyta o. Galicana w Polsce

Z wizytą braterska przybędzie do Polski po raz pierwszy O. Galican Nduwimana, który jest radnym Wikariatu. W drodze do Krakowa (gdzie przybędzie 16 maja 2019r.) wziął udział w czuwaniu fatimskim w parafii Bad Neustadt w diecezji Wurzburg (Niemcy) animowanym przez ks. Andrzeja Kreffta – założyciela fundacji Abana Baseka. Fundacja współpracuje z naszą parafią w Gahunga realizując wiele projektów pomocowych. Kończy obecnie szkoły dla 1500 dzieci. Wybudowała dla szkół toalety.

W adopcji serca jest 80 dzieci, wielu chłopców i dziewcząt ukończyło już szkoły zawodowe dzięki pomocy tej fundacji. Przygotowywane są kolejne projekty takie jak: budowa przedszkola i kompleks sportowy dla młodzieży w Gahunga.

Galican przybył do tejże parafii by podziękować za te owocne lata współpracy. To właśnie on podjął się realizacji pierwszego etapu współpracy będąc zaraz po święceniach posłanym do parafii w Gahunga. Dzięki niemu mogliśmy zarekomendować kilka projektów do Niemiec i tak się zaczęło…O. Galican będzie też rozmawiał z Urzędem Miasta w sprawie pomocy przybudowie instalacji wody w Musongati. To duży projekt i nie stać na to…ale ufamy, że Bóg dopomoże!

Galican spędzi z nami kilka tygodni do 6 czerwca. Weźmie udział w Spotkaniu Prowincji 30 maja, odwiedzi kilka naszych klasztorów i z cała pewnością pokłoni się naszej Pani i Królowej na Jasnej Górze.

o. Maciej Jaworski OCD