Zaproszenie na dzień św. Teresy od Dzieciątka Jezus 1 X 2017

W Orędziu na 91 Światowy Dzień Misyjny papież zachęca nas słowami: „Świat potrzebuje przede wszystkim Ewangelii Jezusa Chrystusa. Światowy Dzień Misyjny jest dobrą okazją, aby misyjne serce wspólnot chrześcijańskich brało udział poprzez modlitwę, świadectwo życia i wspólnotę dóbr w zaspokojeniu poważnych i wielkich potrzeb ewangelizacji”.

Stało się tradycją, że na początku Dni Misyjnych Archidiecezji Krakowskiej gromadzimy się w kościele Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 w Krakowie, by wspólnie modlić się w intencji misji.

Zapraszamy więc  do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 1 października, w dzień św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki Misji.

Rozpoczniemy je tradycyjną modlitwą różańcową w intencji misji i misjonarzy o godz. 17.00 następnie wysłuchamy świadectwa Sióstr Klawerianek z Nigerii: s. Cynthii Ifeyinwa Ngerem oraz s. Anthonii Ndindiamaka Okolie.

O godz.18.00 będziemy przeżywać wspólna Eucharystię pod przewodnictwem ks. Biskupa, a po niej zostaną poświęcone płatki róż i będzie można ucałować relikwie Świętej Patronki Misji.

Wyjątkowo nie możemy po Mszy św. zaprosić wszystkich do Sali św. Anny na misyjną herbatę gdyż jest zajęta z powodu remontu organów kościelnych. Jednakże do wspólnej modlitwy i ofiarności na rzecz misji zapraszają

Biuro Misyjne Karmelitów Bosych oraz Sekretariat Misyjny Archidiecezji Krakowskiej