Jubileuszowy kiermasz misyjny u Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej…

W roku złotego jubileuszu misji, pomimo trwających obostrzeń sanitarnych, Przyjaciele Misji Karmelitańskich organizują w dniach 15-25 lipca 2021 r. w Czernej KIERMASZ MISYJNY pod hasłem DAR DLA MATKI BOŻEJ – SANKTUARIUM MUSONGATI.

Tegoroczny kiermasz misyjny organizuje i poprowadzi Wanda Bigaj wraz z zespołem przyjaciół misji z Olkusza, Krakowa, Raciborza, Tarnowa, Strzyżowa i innych miejscowości. W tym roku wszelkie złożone ofiary zostaną przeznaczone na budowę Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Musongati jako dar na złoty jubileusz misji w Burundi. Całość ofiar zostanie przekazana na ręce odpowiedzialnego za realizację tego przedsięwzięcia o. Fryderyka Jaworskiego.

Dziękujemy wszystkim którzy ofiarowali na tegoroczny kiermasz misyjny książki, albumy, obrazy, pamiątki, drobne rzeczy użytkowe, rękodzieło, rzeźby, ozdoby, wyroby własne i całe to mnóstwo drobiazgów jakie spotkacie w Czernej. Dziękujemy tym wszystkim którzy z wielkim poświęceniem pomagali w przygotowywaniu tych wszystkich przedmiotów aby były piękne i czyste oraz tym którzy z wielką pieczołowitością przygotowywali na kiermasz  przywiezione przez o. Bartłomieja i o. Kamila kawy i herbaty z Burundi i Rwandy. 

Zapraszamy Was do uczestnictwa i współtworzenia jubileuszowego kiermaszu misyjnego.

o. Jan Ewangelista, Sekretarz misji karmelitańskich