Zaproszenie do wspólnego dziękczynienia i łączności duchowej z okazji uroczystej celebracji Jubileuszu 50-lecia obecności karmelitów bosych w Burundi i Rwandzie

Drodzy Bracia i Siostry w Karmelu,

Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje naszych misji,

Karmelici Bosi Wikariatu Regionalnego Burundi – Rwanda w łączności z własną Prowincją, skąd 1 września 1971 przybyło 11 misjonarzy, aby zaszczepić męską gałąź karmelu terezjańskiego w naszym regionie Afryki, zapraszają do wspólnego dziękczynienia za łaskę 50-ciu lat obecności w Kościele lokalnym.

W samym sercu naszego hymnu uwielbienia zaplanowaliśmy dwie główne celebracje:

W Rwandzie, 26 czerwca w naszej parafii przewidzieliśmy ceremonię jubileuszową połączoną ze święceniami kapłańskimi jednego z naszych braci – diakona Audace Ishimwe OCD. Niestety,w ostatnim momencie, wprowadzenie zaostrzonych środków prewencyjnych przeciw rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 spowodowało, iż święcenia odbyły się z jednodniowym opóźnieniem 27 czerwca. Była to jedynie Msza św. niedzielna, z rytuałem święceń, celebrowana dyskretnie pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Wincentego Halorimana biskupa diecezji Ruhengeri, bez zaproszonych osób i bez uroczystego przyjęcia. «Wszystko jest łaską !»

W Burundi natomiast główna celebracja będzie miała miejsce 21 sierpnia 2021r w parafii Musongati. Odbędzie się ona pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Bonawentury Nahimana, biskupa diecezji Rutana, w obecności o. Piotra Jackowskiego OCD, prowincjała. W czasie liturgii na ręce Ojca Prowincjała młodzi bracia złożą swoje śluby wieczyste w Zakonie Braci Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i łączności duchowej w tym, tak ważnym dla nas dniu. Podczas Mszy św. o godzinie 9:30 w sposób szczególny powierzymy Bogu wszystkich dobrodziejów naszych misji – żywych i zmarłych. Będziemy dziękować za dar lokalnych powołań i wiele konkretnych – aktualnie realizowanych dzieł, które Pan błogosławi Waszym materialnym i duchowym wsparciem: sanktuarium maryjne w Musongati, budowa domu formacyjnego w Gitega, „50 lat – 50 domów” – projekt wspierający zmarginalizowane grupy społeczne, oraz przyszłościowy projekt fundacji w Kigali.

W duchu głębokiej wdzięczności za Wasze wsparcie
Antoine Marie Zacharie Igirukwayo, ocd
Wikariusz Regionalny OCD Burundi – Rwanda