1971.04.05 Poznań – List O. Leonarda do Ks. Bp Martin z Bururi.

JM + JT

Pax Christi!

Poznań, 5.04.1971

Jego Ekscelencja Ks. Bp J. Martin

Biskup Bururi

Ekscelencjo,

Jestem zobowiązany napisać do Was powtórnie, z powodu błędów, które wślizgnęły się do listu z dn. 3.04.1971. Obawiam się, że Ks. Biskup nie zrozumie prawie nic z tego listu. Błędy zostały popełnione przez osobę, która przepisywała go na maszynie.

Dziękuję Waszej Ekscelencji za życzliwy list z 15 marca 1971 dotyczący naszych bagaży. Postaram się wysłać je według Waszych wskazówek, które przekazaliście mi przez Ojców Białych z Bujumbura. Otrzymałem także wyjaśnienia na temat bagaży z Belgii od Prokury Misyjnej i z Ekonomatu Prowincjalnego, do których pisałem.

Co do Waszej podróży do Polski, Ekscelencjo, bardzo się raduję i myślę, że będzie ona korzystna nie tylko dla naszej przyszłej misji karmelitańskiej, ale przede wszystkim dla Kościoła w Burundi. Przygotuję Waszą podróż po Polsce, wszystkie spotkania z Biskupami, zakonnikami i siostrami zakonnymi. Ale musiałbym wiedzieć, kiedy Ekscelencja spodziewa się przyjechać. Specjalny kurs, dla tych, którzy opuszczają kraj, czeka nas w maju lub czerwcu –potrwa około tygodnia. Chcielibyśmy także przed wyjazdem do Burundi odprawić rekolekcje. 23 czerwca wyjeżdżamy do Francji. Więc, według mnie, najlepszym terminem Waszej podróży byłby koniec kwietnia lub pierwsze tygodnie maja. Bardzo Was proszę, Ekscelencjo, by Wasz przyjazd do Polski nie nastąpił po naszym wyjeździe do Francji. Będę z niecierpliwością oczekiwał wiadomości na temat tego projektu.

Pokornie proszę o Wasze błogosławieństwo i modlitwy za wszystkich misjonarzy.

O. Leonard od Męki Pańskiej

Pobierz pdf: 1971 04 5 Poznań – List O. Leonarda do Ks. Bp Martin z Bururi.