Jubileuszowy kiermasz misyjny w Czernej 15-25.07

W roku złotego jubileuszu misji, pomimo trwających obostrzeń sanitarnych, Przyjaciele Misji Karmelitańskich organizują KIERMASZ MISYJNY w CZERNEJ (w dniach 15-25 lipca 2021 r.) pod hasłem DAR DLA MATKI BOŻEJ –  SANKTUARIUM MUSONGATI.

 

Tegoroczny kiermasz misyjny organizuje i poprowadzi Wanda Bigaj i Renata Luszowiecka wraz z zespołem przyjaciół misji z Olkusza, Krakowa, Raciborza, Tarnowa, Strzyżowa i innych miejscowości.

W tym roku wszelkie złożone ofiary zostaną przeznaczone na budowę Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Musongati jako dar na złoty jubileusz misji w Burundi. Całość ofiar zostanie przekazana na ręce odpowiedzialnego za realizację tego przedsięwzięcia o. Fryderyka Jaworskiego.

 

Zapraszamy Was do współtworzenia jubileuszowego kiermaszu misyjnych pamiątek dla wsparcia dzieła szerzenia czci Matki Bożej Szkaplerznej w Burundi.

Wszystkich którzy chcą i mogą pomóc nam w zgromadzeniu odpowiednich przedmiotów, zapraszamy z całego serca do współpracy. Chętnie przyjmiemy – jako dar na misje: książki, albumy, obrazy, pamiątki, drobne rzeczy użytkowe, rękodzieło, rzeźby, ozdoby, wyroby własne itp. Rzeczy wydobyte z domowych archiwów i bibliotek, w stanie dobrym i estetycznie wykonane – oczyścimy, odnowimy i przygotujemy na kiermasz misyjnych pamiątek.

W sprawie odbioru w/w rzeczy prosimy o kontakt osobiście z Wandą Bigaj (tel. 663766935) oraz z Renatą Luszowiecką (wieczorem 20.00-22.00 tel. 604570280).

Tradycyjnie na kiermaszu misyjnym znajdziecie oprócz kawy, herbaty, krzyżyków z drzewa eukaliptusa, wyklejanek z liści bananowca, obrazów oraz innych przedmiotów przywiezionych z  Afryki przez naszych misjonarzy – także miody, syropy z  sosny i  mniszka lekarskiego, krówki misyjne, książki naszych misjonarzy, figurki Matki Bożej z  Kibeho, torby na zakupy uszyte z  materiału przywiezionego z Afryki, koronki i wiele innych wspaniałych rzeczy zrobionych własnoręcznie przez niestrudzone przyjaciółki misji z całej Polski.  

Przyjedźcie do Bożej Matki, pomódlcie się i wesprzyjcie dobre dzieło!

o. Jan Ewangelista Krawczyk, Wanda Bigaj i Przyjaciele