Program Biblia dla Afryki

W ramach obchodów 50-lecia parafii Musongati

Kolejni wierni otrzymują Biblię. Poprzednio (pod koniec grudnia) mogliście zobaczyć akcję Biblia dla Afryki w naszej parafii Gahunga w Rwandzie. Dzisiaj możecie zobaczyć kolejne odsłony programu, tym razem w parafii Musongati w Burundi. A to wszystko w ramach obchodów jubileuszowych.

W drugą niedzielę lutego, animatorzy duszpasterstwa w parafii, szefowie chórów, grup modlitewnych, itd. w procesji z powstającego sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej wyruszyli na uroczystą niedzielną eucharystię do kościoła parafialnego Królowej Apostołów, by wyjść z niej nie tylko pobłogosławieni, ale i z Biblią w ręku. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele fundacji Abana Baseka, którzy w imieniu wszystkich Przyjaciół misji, wręczyli te Biblie miejscowym apostołom Słowa Bożego.

Kolejna uroczystość, która realizuje ten projekt biblijny, to było wręczenie Biblii dla dzieci, która została wydana w tym roku, przedstawicielom dzieci w naszej parafii, szczególnie zaangażowanym w apostolstwo Dziecięctwa Misyjnego, które jest tu w Burundi bardzo żywotnym ruchem dla dzieci. Uroczystościom przewodniczył duszpasterz diecezjalny OPM w Rutana, ksiądz Felix. Dzieci procesyjnie, jak Arkę Przymierza niesioną na ramionach, wnieśli Biblię do kościoła parafialnego. Procesja rozpoczęła się w specjalnie zbudowanym z okazji tej uroczystości, zadaszeniu w tradycyjnym stylu afrykańskim, które będzie służyć jako miejsce skupienia do czytania Słowa Bożego.

Pobłogosławieni, rozeszli się z Dobrą Nowiną nie tylko w sercach, ale i pod pachą.

Bóg zapłać wszystkim wspomagającym ten projekt Biblia dla Afryki.

Maciej Jaworski, ocd, Burundi