Przygotujmy kiermasz misyjny w Czernej 14-21 lipca 2024 r.

Ingoma yawe jogere hose – niech dźwięk bębnów Twoich rozniesie się po całym świecie…

Drodzy Przyjaciele misji!

Tegoroczny kiermasz misyjny pod hasłem BIBLIA DLA AFRYKI odbędzie się jak zawsze w Czernej, w dniach 14-21 lipca 2024 r. z okazji Ogólnopolskiego Spotkania Rodziny Szkaplerznej (20 LIPCA).

Jego celem będzie zakup jak największej liczby BIBLII w języku kinyarwanda i kirundi, dla naszych parafii w Burundi i Rwandzie (koszt jednego egzemplarza to ok. 45 zł). Akcję biblijną rozpoczęliśmy 2 stycznia 2024 r. w dniu urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus i będziemy ją kontynuować do 2 stycznia 2025 r. (szczegóły na naszej stronie https://misjekarmel.pl/pl/aktualnosci/biblia-dla-afryki-prezent-na-urodziny-sw-teresy-od-dzieciatka-jezus/ ).

Kiermasz misyjny w Czernej organizować będą i poprowadzą animatorzy misyjni wspólnot Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego pod kierunkiem Renaty Luszowieckiej, przy czynnej współpracy Biura misyjnego, Przyjaciół Misji i o. Jana Ewangelisty.

Wprawdzie otrzymaliśmy już dużą ilość książek, albumów i filmów (DVD, CD), pluszaków i zabawek dla dzieci, ale chętnie je jeszcze przyjmiemy.

W tym roku jednak prosimy by jako dar ofiarować raczej przedmioty z motywami lub kolorystyką afrykańską: rzeźby, obrazy, tkaniny, ozdoby, breloczki, rękodzieło, kartki i inne. Mogą to też być otrzymane niegdyś od misjonarzy pamiątki.

Przyjmiemy chętnie stare egzemplarze Pisma świętego po łacinie i po polsku, brewiarze po łacinie. Przyjmiemy bębny, bębenki, PŁYTY WINYLOWE A NAWET SZELAKOWE, gramofony i stare magnetofony do odsłuchania taśm i kaset, zestawy do oglądania starych przeźroczy i slajdów, aparaty fotograficzne (im starsze tym lepsze) a nawet instrumenty muzyczne (najlepiej gdyby były sprawne). Przyjmiemy również rzeczy użytkowe, wyroby z porcelany, kryształu, kolorowego szkła, makatki z napisami i inne.

Niech pragnienie, aby bracia i siostry w Afryce posiadali Pismo św. we własnym języku zachęci Was do przejrzenia zasobów. Te, które zdecydujecie się ofiarować, a są estetyczne wykonane i w dobrym stanie, prosimy dostarczyć do Biura misyjnego w Krakowie (ul. Rakowicka 18, 31-510 Kraków) do dnia 1 czerwca 2024 r. Zespół organizatorów kiermaszu misyjnego oraz przyjaciele misji, zajmą się dalszym przygotowaniem i przewiezieniem ich do Czernej.

W sprawie odbioru w/w rzeczy proszę o kontakt:

– z Renatą Luszowiecką (dla wspólnot Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego w Polsce),

tel. 604-570-280; e-mail: rluszowiecka@gmail.com

– z Mariolą Michaldo sekretarką Biura Misyjnego w Krakowie (dla wszystkich),

tel. 600-836-826; e-mail:  biuro@misjekarmel.pl

– z o. Janem Ewangelistą prowincjalnym sekretarzem misji, w przypadku odbioru większej ilości rzeczy w miejscu zamieszkania

tel. 600-967-636; e-mail:  sekretariatmisjiocd@gmail.com .

Na tegorocznym kiermaszu misyjnym w Czernej znajdziecie oprócz waszych darów, kawę z Rwandy, herbatę z Burundi, krzyżyki z Afryki, różańce, figurki Matki Bożej z Kibeho i wyklejanki z liści bananowca, obrazy oraz inne przedmioty przywiezione z Afryki przez naszych misjonarzy. Znajdziecie jak zawsze miody od naszych zaprzyjaźnionych pszczelarzy, krówki misyjne, książki naszych misjonarzy, torebki z lawendą, koronki i wiele innych pięknych rękodzieł wykonanych przez niestrudzone przyjaciółki misji z całej Polski.

Przybywajcie do Bożej Matki Szkaplerznej – do Czernej i wspomóżcie dobre dzieło głoszenia Słowa Bożego w Afryce!

o. Jan Ewangelista oraz Przyjaciele Misji