Wizyta ks. bp Mazura w Rwandzie i Burundi…

KOCHANE MISJONARKI i KOCHANI MISJONARZE, posługujący w Republice Rwandy i Burundi!
Przychodzę do Was z braterskim pozdrowieniem z Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Pozwólcie, że dołączę do Tych, którzy z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, składali Wam bardzo serdeczne i ważne życzenia, mówiące o miłości i szczęściu, o przyjaźni i trosce o innych. Życzmy sobie niech w przestrzeń nowego daru czasu, przygotowaną żalem za to, co się nam nie udało i smutkiem za Tymi, którzy odeszli, wkroczy wraz z Nowym Rokiem Boże błogosławieństwo i Jego łaska. Niech Boża wola nieustannie spełnia się w naszym życiu.
Jako Komisja Misyjna Episkopatu Polski ds. Misji, w ramach naszej służby, jeżeli jest to możliwe, to odwiedzamy corocznie w innych krajach, polskich misjonarzy i misjonarki. W nadchodzących dniach planujemy odwiedzić Was posługujących w Rwandzie i Burundi.

Otóż w trójkę (biskup Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ks. Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes” i ja, Kazimierz Szymczycha SVD), będziemy u Was w dniach od 22 – 28 stycznia br. (przylot do Kigali, KLM ROYAL DUTCH AIRLINES KL 0535, 22 stycznia br. godz. 19:15, natomiast 28 stycznia br. drogą lądową mamy dotrzeć do Waszych sąsiadów w Burundi.
Dziękujemy Tym spośród Was, (szczególnie ks. Krzysztofowi Miner SAC i bratu Zdzisławowi Olejko SAC ), którzy znając Waszą „Ojczyznę z wyboru” pomogli nam przygotować program naszych odwiedzin u Was. Zdajemy sobie sprawę, że czas jakim dysponujemy na nasz pobyt u Was, jest niewystarczający. Mamy jednak nadzieję, że tak jak zawsze to czyniliśmy, będziemy mogli Spotkać jak najwięcej z Was w miejscu Waszego posługiwania, chociaż wiemy, że w Waszym kraju, to nie będzie do końca możliwe. Jednak bardzo serdecznie zapraszamy Was do tych miejsc, w których przewidziany jest nasz pobyt. W załączeniu przesyłam proponowany program naszych odwiedzin u Was. Już dzisiaj, jeszcze raz dziękuję tym z Was, którzy poświęcili wiele cennego czasu, aby przygotować nasze odwiedziny.
Niech oczekiwanie na nasze Spotkania, wyznacza godziny radości w naszym życiu! W misyjnym Braterstwie

wdzięczny Kazik Szymczycha SVD
Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Delegat ds. Misjonarzy