Nareszcie…!

Drodzy Rodzice Adopcyjni, Drodzy Przyjaciele misji!

Nareszcie doczekaliśmy się święceń kapłańskich i diakonatu naszych pięciu braci karmelitów bosych w Rwandzie i Burundi!

Dnia 18 lipca 2026 r. w kościele Świętej Rodziny w Kigali (stolica Rwandy) podczas Mszy świętej o godz. 10.00 z rąk ks. kardynała Antoniego KAMBANDA biskupa Kigali, święcenia kapłańskie przyjmą: br. Blaise NGAYABOSHYA OCD oraz br. Eric TWAGIRAMUNGU OCD; święcenia diakonatu przyjmie br. Ildephonse ABURORA OCD.

Natomiast dnia 25 lipca 2026 r w kościele parafialnym w Mukobe, Gitega (Burundi) podczas Mszy świętej o godz. 9.30, z rąk ks. bp Bonawentury NAHIMANA, biskupa Gitegi, święcenia kapłańskie przyjmie br. Alain ARADUKUNDA OCD a święcenia diakonatu przyjmie br. Manasse NZOHABONAYO OCD.  

Na swoich obrazkach pamiątkowych umieścili cytat z Mt 4, 19: „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”! 

Drodzy rodzice adopcyjni, serdecznie dziękujemy Bogu i Wam za wieloletnie wspieranie modlitwą i ofiarą naszych afrykańskich braci! Dzięki Waszej pomocy mogli oni dojść do dnia tak WIELKIEJ RADOŚCI! Uczestniczymy razem z Wami w tym dziękczynieniu Bogu za dar życia zakonnego, kapłańskiego i misyjnego Waszych duchowych synów. Mamy nadzieję, że Jezus Chrystus napełni ich serca mocą Ducha Świętego i uczyni ich misjonarzami dla wszystkich narodów! Z serca Wam wszystkim błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

o. Jan Ewangelista Krawczyk ocd prow.sekret.misji

Młody karmelita bosy z Afryki bliżej ołtarzy

Dnia 22 maja 2026 r. Ojciec Święty Leon XIV podczas audiencji udzielonej kard. Marcello Semeraro, prefektowi Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, zatwierdził dekret o heroiczności cnót młodego kameruńskiego karmelity bosego, brata Jeana Thierry Ebogo, zaliczając go tym samym w poczet Czcigodnych Sług Bożych (Venerabiles).

Jean Tierry urodził się 14 lutego 1982 roku w rodzinie chrześcijańskiej w Nkongsamba w Kamerunie. Wcześniej przed wstąpieniem do zakonu nie miał kontaktu ze zgromadzeniem Karmelitów Bosych.

Czytaj dalej…

Aktualności misyjne

Nowo wybrany o. Prowincjał Albert Wach, przedłużył misyjną służbę „na zapleczu” o. Janowi Ewangeliście na kolejną kadencję. Z serca więc wszystkim dziękuję za dotychczasową współpracę i zapraszam do wspólnego  dzieła pomocy naszym misjom karmelitańskim w Afryce. 

28 kwietnia br. powrócił do Rwandy przez Rzym o. Omer, który brał udział w Kapitule Prowincjalnej w Wadowicach. 30 kwietnia powróci do Burundi o. Jean Claude Ndabaniwe Wikariusz Regionalny który także brał udział w Kapitule. 9 maja br. o. Albert Wach wraz z o. Pawłem Bębnem udają się do Rwandy na Kongres Wikariatu Regionalnego który będzie obradował w dniach 12-21 maja i wybierze nowe władze Wikariatu oraz omówi ważne kwestie dla życia i działalności misji karmelitańskich w Rwandzie i Burundi.

o. Jan Ewangelista Krawczyk, prow. sekretarz misji karmelitańskich

Życzenia …

+JMJ.

Niech Bóg Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa wam błogosławi i obdarzy sercem pełnym miłości, wiary, wytrwałości. Dziękuję bardzo i jestem bardzo wdzięczny za miłość , którą mi okazaliście. Choć nie widzimy się oczami, modlimy się razem. Modlę się aby ten Wielki Post zakończył się dobrze, abyśmy mogli przyjąć w pełni dar naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wesołych Świąt Wielkanocnych!

O.Omer Nshimirimana OCD