Koniec pierwszego etapu budowy klasztoru w Gitega

Drodzy Przyjaciele Misji Karmelitańskich,

Dzięki Waszemu wsparciu i modlitwie zbliżamy się do momentu ukończenia prac budowlanych klasztoru w Gitega, który jest przewidziany dla aspirantów i postulantów Wikariatu Regionalnego Burundi – Rwanda. Budynek powoli wyłania się rusztowań. Konstrukcja nabiera kształtu i wyrazu.

gitega budowaNa dolnym poziomie znajduje się 6 pokoi z łazienkami oraz rozmównica i sala wykładowa. Na piętrze 8 pokoi z łazienkami i sala rekreacyjna z biblioteką. Obecnie trwa przykrywanie części tarasu (zostanie on częściowo zakryty, aby jego przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna). Jednocześnie trwają prace ziemne wokół budynku. Przygotowujemy się także do podłączenia instalacji wodnej i elektrycznej oraz do wyposażenia łazienek.

Kolejny krok do wykonania to urządzenie pokoi (meble) i pozostałych pomieszczeń, aby dom był ostatecznie gotowy do zamieszkania.

W najbliższej perspektywie budowa kaplicy i jej wyposażenie.

Bóg zapłać!

Dziękujemy z całego serca Wszystkim tym, którzy poprzez swoją ofiarę i modlitwę wspierają naszą misję.

Najbardziej aktualną potrzebą naszej wspólnoty jest stworzenia bazy dla formacji początkowej młodych kandydatów, aspirantów i postulantów.

Projekt powierzamy szczególnej opiece św. Józefa – patrona Karmelu, któremu św. Teresa od Jezusa powierzała każdą fundację. Jego wstawiennictwu polecamy naszych pracowników, inżyniera, Was naszych dobrodziejów oraz młodzież, która przygotowuje się do życia zakonnego w Karmelu.

Paweł Porwit OCD