Misjonarze proszą o modlitwę…

Drodzy Przyjaciele misji, 

O. Bartłomiej Kurzyniec wciąż przebywa na leczeniu w klinice w Kigali. Z powodów obostrzeń sanitarnych nie mógł on przybyć do Polski, zdecydował się na terapię w stolicy Rwandy. Jego samopoczucie jest coraz lepsze a proces ustawiania dawek leków ma się ku końcowi. Czas rekonwalescencji i powrotu do pełni sił zajmie jeszcze trochę czasu. Wszystkich serdecznie prosimy o modlitwę za o. Bartka, aby jak najszybciej powrócił do zdrowia i nabrał sił do pełnienia swoich obowiązków.

O. Galican przeszedł pierwsze poważne badania w listopadzie 2020 r. w szpitalu KIRA Swiss Clinic w Bużumbura w Burundi (https://kirahospital.org/). Po wykonaniu TK jamy brzusznej oraz innych badań, wykryto u niego dość dużych rozmiarów guza i zajętą prawą nerkę. Lekarze uznali za korzystniejsze udanie się do szpitala Roi Faisal (https://kfh.rw/) w sąsiedniej Rwandzie w Kigali, na dalsze badania i ewentualną operację.

Po przebytej kwarantannie w klasztorze Sióstr Karmelitanek bosych w Nyamirambo w Kigali ( http://amahoro.pl/nyamirambo—rwanda.html) został przyjęty na oddział chirurgii do szpitala Roi Faisal w początkach stycznia 2021r. Operację przeprowadzono 26 stycznia. Nie usunięto jednak guza lecz pobrano wycinek do badań histopatologicznych. Po opuszczeniu szpitala rehabilitację przechodził w klasztorze sióstr Karmelitanek bosych w Nyamirambo pod opieką diakona br. Audace. 5 lutego otrzymał wynik biopsji. Okazało się, że jest to początkowe stadium nowotworu. Poszukiwaliśmy pomocy dla niego w Polsce i w Austrii. Z powodu obecnej pandemicznej sytuacji okazało się to niemożliwe. O. Zachariasz oraz o. Maciej zdecydowali się leczyć o. Galicana w Kenii.

Dzięki pomocy finansowej o. Luis Arostegui (Obra Maxima), ks. Andrzeja Kreffta z Niemiec, sióstr Karmelitanek bosych z Monselice, o. Galican został  przyjęty 23 lutego do szpitala Aga Khan w Nairobi  (https://hospitals.aku.edu/Pages/default.aspx). Tego samego dnia przyjął pierwszą dawkę chemioterapii. Całość trwać będzie od 4 do 6 miesięcy w etapach co trzy tygodnie. 

W tych dniach wielkopostnych gorąco Was prosimy  o modlitwę w intencji uzdrowienia o. Galicana i opiekę Matki Bożej dla niego. 

o. Jan Ewangelista 

Sekretarz misji