O. Eliasz i jego nowe życie…

Wszystkich przyjaciół misji a szczególnie rodzeństwo i krewnych o. Eliasza, pragnę powiadomić, że nasz misjonarz po opuszczeniu szpitala św. Barbary w Sosnowcu, przebywa w naszym klasztorze karmelitów bosych w Krakowie (Prądnik Biały, ul. Glogera 5), otoczony fachową i troskliwą opieką medyczną oraz pomocą współbraci.

Wizyta kontrolna pooperacyjna w Sosnowcu przewidziana jest na 3 stycznia, u diabetologa na 20 stycznia a u onkologa w Gliwicach na 22 stycznia. Jeśli pragnęlibyście odwiedzić o. Eliasza, to prosiłbym nie planować wizyt w te dni. 

Dzięki Bogu, Waszej modlitwie i współpracy samego o. Eliasza powrót do zdrowia przebiega bez większych problemów, aczkolwiek nie jest łatwo przestawić mu się na nowy styl życia, żywienia, wysiłku i odpoczywania. O. Eliasz jest jeszcze słaby i musi częściej odpoczywać.

Wszystkich odwiedzających go proszę aby wcześniej zapowiedzieli swoją wizytę, tak by nasz pacjent mógł się do niej przygotować (tel. 600 967 636). Jego osobisty numer komórkowy podam w późniejszym terminie – jak tylko na to wyrazi zgodę. 

Czym możecie go obdarować? Przede wszystkim sobą, opowieściami o tym co się u was dzieje, waszą modlitwą i pogodą ducha. Ponieważ sam nie może Was odwiedzić, cieszy się każdą waszą wizytą.  Oczywiście możecie też podrzucić mu dobrą książkę religijną lub prasę katolicką którą lubi czytać. Dla tych którzy pytają mnie co mogą mu kupić dodam, że może obecnie spożywać soki owocowo-warzywne (typu kubuś w małych buteleczkach), banany, jabłka (które upieczemy lub ugotujemy), galaretki owocowe, budynie, kisiele, dżemy bez pestek, biszkopty na białkach, sucharki bez cukru, ciastka z małą ilością tłuszczu i jaj, makaron nitki bez żółtek, kluski biszkoptowe na białkach, pieczywo pszenne oraz wszystko co jest lekko strawne, bez dużej ilości cukrów i tłuszczów oraz konserwantów (jak dla dzieci i niemowląt np. desery i obiadki gerber) a jest przewidziane dla pacjentów po całkowitej resekcji żołądka. O. Przeor Benedykt Belgrau oraz nasza wspólnota karmelitańska poleca go Waszej modlitwie i życzliwości. Szczęść Boże. 

o. Jan Ewangelista – sekretarz misji karmelitańskich