PODZIĘKOWANIE ZA POMOC DLA DZIECI W GAHUNGA

Drodzy Koledzy, Przyjaciele i Profesorowie,
My, uczniowie z Centrum Szkolnego z GAKORO, bardzo dziękujemy Wam za wszystko, za to, że wybraliście nas jako przyjaciół i możemy z Wami dzielić się wiadomościami, stanem zdrowia i tym, czym żyjemy. Tę dobrą wiadomość przywiózł nam po swojej wizycie u Was w Polsce nasz Proboszcz, O. Jan Maria Vianney UWAMUNGU. Dziękujemy Wam także za pomoc, której udzieliliście nam, choć nas jeszcze nie znaliście. Ta pomoc rozradowała nas tak bardzo, że brak nam słów, by to wyrazić. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

********************************************

Od ubiegłorocznej wizyty o. Proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Gahunga o. Jana Marii Vianneya Uwamungu w Piotrkowie Trybunalskim wydarzyło się wiele dobrego w szkołach prowadzonych przez Ojców Karmelitów Bosych w Gahunga, Gakoro i Gasiza.

==========================================

Z parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Tryb. (dzięki życzliwości i hojności ks. Proboszcza Pawła Lipińskiego), po zorganizowaniu kilku kiermaszy misyjnych w parafii, szkoły otrzymały duże wsparcie finansowe na zakup nowych mundurków, dożywianie i wyposażenie klas.

==========================================

Od dzieci i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Tryb. (dzięki życzliwości i hojności P. Dyrektor Izabeli Winiarskiej) , po zorganizowaniu zbiórki odzieży dla dzieci, zeszytów i przyborów szkolnych oraz kilku kiermaszy misyjnych na terenie szkoły, dzieci w Gasiza i Gahunga otrzymały wszystkie te rzeczy i przyjęły je z nieukrywaną radością!

=======================================

Od młodzieży i grona pedagogicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Tryb. (dzięki życzliwości i hojności P. Dyrektor Lidii Łopusiewicz), po zorganizowaniu kilku kiermaszy misyjnych na terenie szkoły i przyjaznych parafii, zorganizowaniu kilku zbiórek i darów w postaci zeszytów, plecaków i przyborów szkolnych, młodzież z Gakoro i Gahunga otrzymała wsparcie finansowe i materialne, które przyjęły z wielką radością i wdzięcznością. Od kilku miesięcy trwa wymiana listów, filmów i zdjęć pomiędzy młodzieżą z Gahunga-Gakoro a młodzieżą w ZSP nr 2 w Piotrkowie Tryb.

======================

 

 

 

 

 

Dzięki inicjatywie i hojności Pani Eweliny Neska Marketing and PR Menager w PGO S.A. dzieci z Gahunga otrzymały kilkanaście paczek zeszytów, długopisów i plecaków. To bardzo praktyczny dar!

================

Dzięki życzliwości i inicjatywie P. Marka Mazura Przewodniczącego Sejmiku województwa łódzkiego (oraz Ludowych Zespołów Sportowych) a także P. Stanisława Sipy Prezesa Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb. dzieci z Gahunga otrzymały kilkanaście nowych, dobrej jakości piłek. Już je używają i grają zwycięskie mecze z drużynami innych szkół północnego regionu Rwandy.

 

foto:
https://www.facebook.com/marekmazurpl/photos/a.543057429111502.1073741827.543052709111974/1378207912263112/?type=3&theater

foto: http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/stanislaw-sipa-ponownie-prezesem-ozpn,1360857,art,t,id,tm.html

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy za wsparcie udzielane naszym dzieciom i młodzieży z parafii Gahunga w Rwandzie. Niech Dobry Bóg hojnie Wam wszystkim błogosławi i wspiera w codziennym życiowym trudzie na drodze do nieba!

RAPPORT GASIZA

RAPPORT GAKORO